black friday polska

Black Friday w Polsce

Tradycja organizowania przez sklepy wielkich promocji w piątek następujący po Dniu Dziękczynienia już dawno zdążyła wyjść poza granice Stanów Zjednoczonych, trafiając między innymi do naszego kraju. Podpowiadamy, jak przeciętny konsument może skorzystać na obniżkach związanych z Black Friday.

 

Black Friday Polska

Z roku na rok coraz więcej polskich sklepów decyduje się na wprowadzenie interesujących promocji z okazji tego wyjątkowego dnia, jakim jest czarny piątek. Rabaty na niektóre towary mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent, a bardzo często idą wraz z nimi w parze różnego rodzaju konkursy.

 

Gdzie szukać promocji?

W poprzednich latach tradycja Black Friday była dość dobrze widoczna w większości galerii handlowych (zarówno na poziomie całego obiektu, jak i pojedynczych sklepów), ale obniżki pojawiały się również w wielu marketach (oczywiście jedynie na wybrany asortyment).

 

Internet stanowi miejsce, gdzie z pewnością zawsze warto poszukiwać okazji podczas Black Friday. Polska nie stanowi pod tym względem wyjątku i chyba każdy duży sklep internetowy z elektroniką oferuje w tym dniu swoim klientom znaczne obniżki.

 

Jakich branż dotyczy Black Friday?

Choć nietrudno znaleźć co najmniej jeden sklep z jakiejkolwiek branży, który organizuje w czarny piątek promocje czy konkursy, to jednak nie wszystkie kategorie asortymentu przeceniane są tak samo chętnie. Obecne podczas każdego Black Friday rabaty na elektronikę sprawiają, że jest to doskonały czas na wymianę telewizora, smartfona czy kupno nowego tabletu.

 

Drugą istotną kategorię stanowią ubrania. Sklepy odzieżowe (szczególnie te dbające o swój nowoczesny wizerunek) chętnie przeceniają swoje produkty o nawet kilkadziesiąt procent. Należy jednak pamiętać, iż mimo to zazwyczaj nie warto kupować w ten sposób ubrań zimowych – udzielane rabaty na tę część asortymentu rzadko kiedy są szczególnie atrakcyjne.

 

W licznych zestawieniach podpowiadającym klientom jakiego typu towarów nie opłaca kupować się podczas Black Friday, stałe miejsce zajmują meble. Niektóre sieci, takie jak na przykład Ikea organizują pewnego rodzaju promocje, jednak podobnie jak w przypadku odzieży zimowej, istnieją inne okazje w roku, umożliwiające ich zakup w bardziej obniżonych cenach.

 

Ekspert z serwisu

BlackFriday-Polska.pl 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s